Zeytinyağı Sabunu Sağlık ve Güzelliği Bir Arada Sunuyor

El yapımı doğal sabunlarımızın başında zeytinyağı sabunumuz gelmektedir. Zeytinyağı… Mitolojideki tanrıların kavgalarından günümüz kahvaltı sofralarına uzanan bir sağlık iksiri. Barışın, verimin, zenginliğin ve zaferin sembolü… Hikayeye göre Antik Yunan’da tanrıların tanrısı Zeus, insanlığa en kıymetli hediyeyi veren tanrıya yeni kurulan şehrin yönetimini vermeyi vaat etmiş. Bu vaadin üzerine denizlerin tanrısı Poseidon ile bilgelik tanrısı Athena bir mücadeleye tutuşmuş. Poseidon üç uçlu mızrağını bir kayaya saplamış ve atı yaratmış. Athena ise mızrağını yere saplayarak bir zeytin ağacına dönüştürmüş. Halk ise zeytin ağacının bereket getireceğine karar vermiş ve şehre Athena’nın onuruna Atina adı verilmiş.

 

 

 

Peki nedir bu zeytinyağını mitolojilerden kutsal din kitaplarına, günümüzün modern internet sitelerinden günlük sohbetlere sokan özelliği? Belki kurak iklimlerde, güçlü rüzgarlarda ve zor iklim koşullarında kayalıklara tutunarak yüzyıllarca yaşayabilen, dik durabilen asil bir ağaç olduğu için. Belki de bir zeytin ağacının gördüğü geçirdiği, yüzyıllarca direndiği şeyler bizim ruhumuza geçtiği için… Belki de saymakla bitiremeyeceğimiz sağlık faydaları sebebiyle…

 

Bu mucizevi iksiri sabun haline getirip sizlere sunduk. Hindistan cevizi yağı, hint yağı ve shea yağı ile desteklenmiş zeytinyağı sabunumuzun başlıca faydaları şunlardır:

 

  • Cildinizi yumuşatır, sivilce oluşumuna karşı etkilidir.
  • Cildinizin yağ nem oranını dengeler.
  • İçeriğindeki E vitamini sayesinde saçlarınızı yumuşatır, gürleştirir ve kepek oluşumunu engeller. Saç dökülmesine iyi geldiği bilinmektedir.
  • Kuru ciltlerin nemlenmesinde önemli rol oynar.
  • İçinde kimyasal bulunmaması sayesinde bebeklerde, çocuklarda ve yaşlılarda rahatlıkla kullanılabilir.
  • Egzama, mantar, pişik, silik gibi ciltte bulunan rahatsızlıkların hepsine en doğal çözüm olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır.
  • İçerisindeki rahatlatıcı etkileri nedeniyle stres yaşayanlar içinde önemli bir meditasyon ürünüdür.
  • Duşta günün yorgunluğunu atmak için kullanılabilir.

 

Klasik seri zeytinyağı sabunumuz %100 saf zeytinyağı içerir. Kokusuz ve parfümsüzdür. Bebekler ve alerjik bünyeler için geliştirildi. Bebek ve çocukların banyosu bu sabunla yapılabilir. Göz yakar. Bu bakımdan dikkatli olmak gerekir. 

İlk doğum haftasından itibaren bebeklerin kafası saf zeytinyağı sabunu ile yıkanırsa konak oluşumunu engeller. Bebek ve çocuklarda kimyasal içerikli temizleyicilerin pek çok zararlı etkisi vardır. Saf zeytinyağlı sabun kullanarak çocuklarımızı bu zararlı etkilerden koruyabiliriz.

 

 

Elimizi attığımız her şeyin yapaylaştığı bu dünyada zeytinyağı sabunuyla doğala dönüş yapabilir, bedenimizi ve ruhumuzu arındırmak için bir başlangıç yapabiliriz.